NL FR EN

FIBA Europe Cup

To Be Decided
Dinamo Sassari Pallacanestro Varese
Balkan BC Alba Fehervar
Petrolina AEK Donar Groningen
Lukoil Levski Ironi Nes Ziona
Ironi Nes Ziona Balkan BC
Alba Fehervar Lukoil Levski
Z Mobile Prishtina Szolnoki Olaj
Pinar Karsiyaka s.Oliver Wurzburg
ZZ Leiden Avtodor Saratov
Pallacanestro Varese Petrolina AEK
Kataja Basket Bakken Bears
1. round
OCTOBER 17, Wednesday
END Szolnoki Olaj 79 - 76 Falco Vulcano
END Tsmoki-Minsk 89 - 82 Belfius Mons-Hainaut
END Bakken Bears 100 - 64 Steaua Bucuresti
END Rilski Sportist 76 - 95 Pallacanestro Varese
END Leicester Riders BC 78 - 90 Dinamo Sassari
END Aris 70 - 79 Kataja Basket
END Avtodor Saratov 75 - 64 Ironi Nes Ziona
END CSM CSU Oradea 69 - 82 s.Oliver Wurzburg
END Lukoil Levski 83 - 65 BC Dnipro
END Petrolina AEK 68 - 79 Balkan BC
END Donar Groningen 90 - 81 Istanbul BBSK
END Z Mobile Prishtina 92 - 82 Cherkaski Mavpy
END New Heroes Den Bosch 91 - 58 BK JIP Parbudice
END FC Porto 92 - 96 Alba Fehervar
END Sakarya BSB 56 - 69 ZZ Leiden
END Spirou Charleroi 77 - 86 Pinar Karsiyaka
2. round
OCTOBER 23, Tuesday
END Alba Fehervar 84 - 80 Rilski Sportist
END Lukoil Levski 94 - 86 Kataja Basket
END Belfius Mons-Hainaut 78 - 83 Petrolina AEK
OCTOBER 24, Wednesday
END BK JIP Parbudice 90 - 102 Avtodor Saratov
END Balkan BC 95 - 81 Tsmoki-Minsk
END Falco Vulcano 80 - 65 Leicester Riders BC
END BC Dnipro 51 - 55 Aris
END Cherkaski Mavpy 77 - 106 Bakken Bears
END Steaua Bucuresti 81 - 87 Z Mobile Prishtina
END Istanbul BBSK 62 - 80 Spirou Charleroi
END Ironi Nes Ziona 91 - 85 New Heroes Den Bosch
END ZZ Leiden 90 - 76 CSM CSU Oradea
END s.Oliver Wurzburg 69 - 79 Sakarya BSB
END Pallacanestro Varese 84 - 75 FC Porto
END Pinar Karsiyaka 64 - 69 Donar Groningen
END Dinamo Sassari 98 - 94 Szolnoki Olaj
3. round
OCTOBER 30, Tuesday
END Alba Fehervar 85 - 77 Pallacanestro Varese
END Bakken Bears 108 - 84 Z Mobile Prishtina
END Balkan BC 78 - 66 Belfius Mons-Hainaut
OCTOBER 31, Wednesday
END Szolnoki Olaj 82 - 79 Leicester Riders BC
END Spirou Charleroi 92 - 64 Donar Groningen
END Kataja Basket 84 - 77 BC Dnipro
END Rilski Sportist 81 - 88 FC Porto
END Tsmoki-Minsk 87 - 75 Petrolina AEK
END Cherkaski Mavpy 90 - 64 Steaua Bucuresti
END CSM CSU Oradea 86 - 84 Sakarya BSB
END Lukoil Levski 77 - 66 Aris
END Istanbul BBSK 55 - 81 Pinar Karsiyaka
END Ironi Nes Ziona 111 - 77 BK JIP Parbudice
END ZZ Leiden 65 - 75 s.Oliver Wurzburg
END New Heroes Den Bosch 93 - 97 Avtodor Saratov
END Dinamo Sassari 104 - 69 Falco Vulcano
4. round
NOVEMBER 06, Tuesday
END Alba Fehervar 72 - 70 FC Porto
END Falco Vulcano 66 - 83 Szolnoki Olaj
END Belfius Mons-Hainaut 86 - 79 Tsmoki-Minsk
NOVEMBER 07, Wednesday
END BK JIP Parbudice 64 - 68 New Heroes Den Bosch
END Kataja Basket 88 - 86 Aris
END Ironi Nes Ziona 104 - 86 Avtodor Saratov
END Balkan BC 77 - 78 Petrolina AEK
END BC Dnipro 72 - 88 Lukoil Levski
END Steaua Bucuresti 63 - 98 Bakken Bears
END Cherkaski Mavpy 73 - 92 Z Mobile Prishtina
END Istanbul BBSK 47 - 85 Donar Groningen
END ZZ Leiden 99 - 97 Sakarya BSB
END s.Oliver Wurzburg 91 - 82 CSM CSU Oradea
END Dinamo Sassari 95 - 60 Leicester Riders BC
END Pinar Karsiyaka 90 - 72 Spirou Charleroi
END Pallacanestro Varese 86 - 59 Rilski Sportist
5. round
NOVEMBER 13, Tuesday
END Z Mobile Prishtina 74 - 69 Steaua Bucuresti
NOVEMBER 14, Wednesday
END Szolnoki Olaj 87 - 74 Dinamo Sassari
END Rilski Sportist 83 - 104 Alba Fehervar
END Bakken Bears 121 - 89 Cherkaski Mavpy
END Kataja Basket 95 - 102 Lukoil Levski
END Tsmoki-Minsk 84 - 73 Balkan BC
END Aris 86 - 61 BC Dnipro
END Petrolina AEK 63 - 62 Belfius Mons-Hainaut
END Leicester Riders BC 84 - 95 Falco Vulcano
END CSM CSU Oradea 72 - 76 ZZ Leiden
END Avtodor Saratov 129 - 91 BK JIP Parbudice
END Donar Groningen 89 - 83 Pinar Karsiyaka
END New Heroes Den Bosch 102 - 87 Ironi Nes Ziona
END FC Porto 71 - 89 Pallacanestro Varese
END Spirou Charleroi 92 - 45 Istanbul BBSK
END Sakarya BSB 80 - 60 s.Oliver Wurzburg
6. round
NOVEMBER 20, Tuesday
END Donar Groningen 76 - 73 Spirou Charleroi
END s.Oliver Wurzburg 87 - 61 ZZ Leiden
END Belfius Mons-Hainaut 75 - 78 Balkan BC
NOVEMBER 21, Wednesday
END BK JIP Parbudice 84 - 104 Ironi Nes Ziona
END Leicester Riders BC 81 - 84 Szolnoki Olaj
END Falco Vulcano 60 - 92 Dinamo Sassari
END Petrolina AEK 82 - 77 Tsmoki-Minsk
END Aris 81 - 76 Lukoil Levski
END BC Dnipro 81 - 65 Kataja Basket
END Steaua Bucuresti 87 - 70 Cherkaski Mavpy
END Avtodor Saratov 89 - 79 New Heroes Den Bosch
END Z Mobile Prishtina 77 - 100 Bakken Bears
END Sakarya BSB 84 - 68 CSM CSU Oradea
END Pallacanestro Varese 91 - 66 Alba Fehervar
END Pinar Karsiyaka 86 - 75 Istanbul BBSK
END FC Porto 79 - 91 Rilski Sportist