NL FR EN

FIBA Europe Cup

1. round
OCTOBER 17, Tuesday
END Basic-Fit Brussels 58 - 68 Keravnos Nicosia
OCTOBER 18, Wednesday
END SL Benfica 88 - 83 BC Nevezis
END Khimik 60 - 80 Buyukcekmece Demir Insaat
END Tsmoki-Minsk 76 - 78 Proximus Spirou Charleroi
END Szolnoki Olaj 94 - 73 Karposh Sokoli
END Alba Fehervar 74 - 93 Bnei Rav-Bariach Herzliya
END Lukoil Academic 73 - 70 Dinamo Tbilisi
END BC Balkan 83 - 84 Egis Kormend
END U-BT Cluj Napoca 90 - 69 Istanbul BBSK
END Novgorod N.Novgorod 94 - 92 Falco Vulcano
END Avtodor Saratov 76 - 73 Bakken Bears
END Kapfenberg Bulls 72 - 86 Kataja Basket
END Donar Groningen 77 - 72 ESSM Le Portel
END Bosna 84 - 91 Telenet Giants Antwerp
END Belfius Mons-Hainaut 72 - 74 Sigal Prishtina
END Mornar Bar 81 - 70 FC Porto
2. round
OCTOBER 24, Tuesday
END BC Nevezis 84 - 83 Avtodor Saratov
END Alba Fehervar 60 - 72 Proximus Spirou Charleroi
END Egis Kormend 74 - 61 Basic-Fit Brussels
END Kapfenberg Bulls 69 - 75 Mornar Bar
END ESSM Le Portel 94 - 79 Telenet Giants Antwerp
OCTOBER 25, Wednesday
END Bosna 43 - 72 Donar Groningen
END Istanbul BBSK 81 - 69 Lukoil Academic
END Bakken Bears 95 - 76 SL Benfica
END Kataja Basket 88 - 84 FC Porto
END Falco Vulcano 84 - 74 Szolnoki Olaj
END Dinamo Tbilisi 73 - 87 U-BT Cluj Napoca
END Keravnos Nicosia 88 - 69 BC Balkan
END Buyukcekmece Demir Insaat 79 - 84 Belfius Mons-Hainaut
END Sigal Prishtina 76 - 65 Khimik
END Karposh Sokoli 67 - 101 Novgorod N.Novgorod
END Bnei Rav-Bariach Herzliya 63 - 69 Tsmoki-Minsk
3. round
OCTOBER 31, Tuesday
END Falco Vulcano 108 - 87 Karposh Sokoli
END Belfius Mons-Hainaut 75 - 51 Khimik
END ESSM Le Portel 101 - 51 Bosna
END Proximus Spirou Charleroi 66 - 62 Bnei Rav-Bariach Herzliya
NOVEMBER 01, Wednesday
END FC Porto 85 - 84 Kapfenberg Bulls
END Istanbul BBSK 72 - 52 Dinamo Tbilisi
END Szolnoki Olaj 97 - 71 Novgorod N.Novgorod
END Alba Fehervar 73 - 64 Tsmoki-Minsk
END BC Nevezis 71 - 86 Bakken Bears
END SL Benfica 86 - 97 Avtodor Saratov
END Kataja Basket 81 - 76 Mornar Bar
END Lukoil Academic 73 - 88 U-BT Cluj Napoca
END Buyukcekmece Demir Insaat 86 - 59 Sigal Prishtina
END Egis Kormend 93 - 92 Keravnos Nicosia
END Basic-Fit Brussels 81 - 78 BC Balkan
END Telenet Giants Antwerp 78 - 77 Donar Groningen
4. round
NOVEMBER 07, Tuesday
END Falco Vulcano 79 - 84 Novgorod N.Novgorod
END Keravnos Nicosia 90 - 77 Basic-Fit Brussels
END Sigal Prishtina 69 - 75 Belfius Mons-Hainaut
END ESSM Le Portel 60 - 49 Donar Groningen
NOVEMBER 08, Wednesday
END Istanbul BBSK 92 - 82 U-BT Cluj Napoca
END BC Nevezis 94 - 68 SL Benfica
END Bakken Bears 97 - 85 Avtodor Saratov
END Kataja Basket 83 - 87 Kapfenberg Bulls
END Egis Kormend 90 - 86 BC Balkan
END Buyukcekmece Demir Insaat 80 - 76 Khimik
END Dinamo Tbilisi 63 - 72 Lukoil Academic
END Bnei Rav-Bariach Herzliya 68 - 93 Alba Fehervar
END Telenet Giants Antwerp 84 - 77 Bosna
END Karposh Sokoli 73 - 91 Szolnoki Olaj
END Proximus Spirou Charleroi 78 - 82 Tsmoki-Minsk
END FC Porto 68 - 55 Mornar Bar
5. round
OCTOBER 27, Friday
END Khimik 59 - 78 Sigal Prishtina
NOVEMBER 14, Tuesday
END Szolnoki Olaj 89 - 79 Falco Vulcano
END Belfius Mons-Hainaut 64 - 69 Buyukcekmece Demir Insaat
NOVEMBER 15, Wednesday
END Lukoil Academic 76 - 80 Istanbul BBSK
END Novgorod N.Novgorod 95 - 70 Karposh Sokoli
END Avtodor Saratov 75 - 86 BC Nevezis
END U-BT Cluj Napoca 97 - 74 Dinamo Tbilisi
END Donar Groningen 94 - 56 Bosna
END BC Balkan 75 - 84 Keravnos Nicosia
END Proximus Spirou Charleroi 52 - 74 Alba Fehervar
END FC Porto 86 - 90 Kataja Basket
END Mornar Bar 74 - 58 Kapfenberg Bulls
END Basic-Fit Brussels 86 - 64 Egis Kormend
END Telenet Giants Antwerp 70 - 73 ESSM Le Portel
END SL Benfica 95 - 108 Bakken Bears
END Tsmoki-Minsk 83 - 65 Bnei Rav-Bariach Herzliya
6. round
DECEMBER 05, Tuesday
END Bosna 66 - 86 ESSM Le Portel
END Avtodor Saratov 110 - 71 SL Benfica
DECEMBER 06, Wednesday
END Bnei Rav-Bariach Herzliya 87 - 83 Proximus Spirou Charleroi
END Bakken Bears 64 - 90 BC Nevezis
END BC Balkan 89 - 84 Basic-Fit Brussels
END U-BT Cluj Napoca 83 - 70 Lukoil Academic
END Keravnos Nicosia 75 - 65 Egis Kormend
END Dinamo Tbilisi 70 - 97 Istanbul BBSK
END Novgorod N.Novgorod 78 - 70 Szolnoki Olaj
END Sigal Prishtina 66 - 84 Buyukcekmece Demir Insaat
END Donar Groningen 84 - 82 Telenet Giants Antwerp
END Kapfenberg Bulls 61 - 71 FC Porto
END Tsmoki-Minsk 87 - 82 Alba Fehervar
END Mornar Bar 76 - 71 Kataja Basket
END Khimik 78 - 75 Belfius Mons-Hainaut
END Karposh Sokoli 43 - 104 Falco Vulcano