NL FR EN
SEPTEMBER 2016
Download Calendar

FIBA Champions League

1. round
OCTOBER 09, Tuesday
END Petrol Olimpija 71 - 81 SIG Strasbourg
END Lietkabelis 87 - 91 Telenet Giants Antwerp
END Nizhny Novgorod 93 - 100 Sidigas Avellino
END Iberostar Tenerife 87 - 68 Telekom Baskets Bonn
END medi Bayreuth 70 - 78 Besiktas Sompo Japan
END JDA Dijon 74 - 63 CEZ Nymburk
END Umana Reyer Venezia 69 - 59 PAOK
OCTOBER 10, Wednesday
END Opava 74 - 67 Nanterre 92
END Banvit 89 - 76 MHP Riesen Ludwigsburg
END Ventspils 78 - 99 Anwil
END AEK Athens 75 - 79 Hapoel Jerusalem
END Brose Bamberg 88 - 89 Montakit Fuenlabrada
END UCAM Murcia 74 - 62 Le Mans
END Filou Oostende 84 - 93 Promitheas
END Segafredo Virtus Bologna 83 - 78 Neptunas Klaipeda
END UNET Holon 93 - 69 Fribourg Olympic
2. round
OCTOBER 16, Tuesday
END CEZ Nymburk 93 - 94 AEK Athens
END Banvit 96 - 67 Le Mans
END PAOK 95 - 100 Telekom Baskets Bonn
END Montakit Fuenlabrada 96 - 84 Telenet Giants Antwerp
END Segafredo Virtus Bologna 89 - 60 Filou Oostende
END UCAM Murcia 91 - 85 Ventspils
END SIG Strasbourg 67 - 63 medi Bayreuth
END Hapoel Jerusalem 81 - 67 Lietkabelis
OCTOBER 17, Wednesday
END Anwil 82 - 93 Nizhny Novgorod
END Neptunas Klaipeda 78 - 63 Besiktas Sompo Japan
END Promitheas 79 - 77 Petrol Olimpija
END Fribourg Olympic 97 - 79 Opava
END MHP Riesen Ludwigsburg 77 - 96 Sidigas Avellino
END Brose Bamberg 73 - 64 JDA Dijon
END Nanterre 92 58 - 75 Iberostar Tenerife
END Umana Reyer Venezia 111 - 104 UNET Holon
3. round
OCTOBER 23, Tuesday
END Opava 72 - 90 Umana Reyer Venezia
END Ventspils 86 - 80 Banvit
END Nizhny Novgorod 51 - 72 UCAM Murcia
END Iberostar Tenerife 91 - 68 Fribourg Olympic
END UNET Holon 72 - 68 PAOK
END Telekom Baskets Bonn 57 - 81 Nanterre 92
END Sidigas Avellino 105 - 102 Anwil
END Le Mans 64 - 54 MHP Riesen Ludwigsburg
OCTOBER 24, Wednesday
END Besiktas Sompo Japan 71 - 78 SIG Strasbourg
END Lietkabelis 97 - 86 CEZ Nymburk
END AEK Athens 93 - 86 Brose Bamberg
END medi Bayreuth 70 - 75 Promitheas
END Telenet Giants Antwerp 101 - 89 Hapoel Jerusalem
END Filou Oostende 91 - 89 Neptunas Klaipeda
END JDA Dijon 85 - 87 Montakit Fuenlabrada
END Petrol Olimpija 61 - 92 Segafredo Virtus Bologna
4. round
OCTOBER 30, Tuesday
END PAOK 83 - 82 Nanterre 92
END Fribourg Olympic 79 - 83 Telekom Baskets Bonn
END MHP Riesen Ludwigsburg 85 - 93 Anwil
END Filou Oostende 73 - 79 Petrol Olimpija
END JDA Dijon 80 - 90 AEK Athens
END Segafredo Virtus Bologna 74 - 67 medi Bayreuth
END UCAM Murcia 72 - 69 Sidigas Avellino
END UNET Holon 88 - 72 Opava
OCTOBER 31, Wednesday
END CEZ Nymburk 82 - 74 Telenet Giants Antwerp
END Neptunas Klaipeda 92 - 83 SIG Strasbourg
END Promitheas 80 - 72 Besiktas Sompo Japan
END Banvit 78 - 60 Nizhny Novgorod
END Brose Bamberg 82 - 77 Lietkabelis
END Umana Reyer Venezia 65 - 72 Iberostar Tenerife
END Le Mans 91 - 76 Ventspils
END Montakit Fuenlabrada 75 - 105 Hapoel Jerusalem
5. round
NOVEMBER 06, Tuesday
END Anwil 68 - 87 UCAM Murcia
END Opava 69 - 94 PAOK
END Lietkabelis 78 - 62 JDA Dijon
END Ventspils 93 - 92 MHP Riesen Ludwigsburg
END Nizhny Novgorod 85 - 71 Le Mans
END Iberostar Tenerife 84 - 52 UNET Holon
END Telekom Baskets Bonn 84 - 94 Umana Reyer Venezia
END Telenet Giants Antwerp 76 - 85 Brose Bamberg
END Nanterre 92 96 - 87 Fribourg Olympic
NOVEMBER 07, Wednesday
END Petrol Olimpija 88 - 97 Neptunas Klaipeda
END AEK Athens 78 - 71 Montakit Fuenlabrada
END Hapoel Jerusalem 88 - 64 CEZ Nymburk
END Besiktas Sompo Japan 90 - 94 Segafredo Virtus Bologna
END medi Bayreuth 87 - 71 Filou Oostende
END Sidigas Avellino 99 - 95 Banvit
END SIG Strasbourg 83 - 78 Promitheas
6. round
NOVEMBER 13, Tuesday
END Neptunas Klaipeda 82 - 83 Promitheas
END UNET Holon 94 - 74 Telekom Baskets Bonn
END AEK Athens 65 - 59 Lietkabelis
END MHP Riesen Ludwigsburg 81 - 80 UCAM Murcia
END Banvit 75 - 68 Anwil
END Petrol Olimpija 67 - 76 medi Bayreuth
END JDA Dijon 61 - 80 Telenet Giants Antwerp
END Umana Reyer Venezia 87 - 99 Nanterre 92
NOVEMBER 14, Wednesday
END Opava 70 - 92 Iberostar Tenerife
END Ventspils 75 - 80 Nizhny Novgorod
END PAOK 92 - 61 Fribourg Olympic
END Brose Bamberg 85 - 88 Hapoel Jerusalem
END Filou Oostende 66 - 73 Besiktas Sompo Japan
END Montakit Fuenlabrada 71 - 72 CEZ Nymburk
END Le Mans 74 - 77 Sidigas Avellino
END Segafredo Virtus Bologna 87 - 81 SIG Strasbourg
7. round
NOVEMBER 20, Tuesday
END CEZ Nymburk 78 - 84 Brose Bamberg
END Telenet Giants Antwerp 64 - 71 AEK Athens
END medi Bayreuth 102 - 78 Neptunas Klaipeda
END Telekom Baskets Bonn 114 - 77 Opava
END Fribourg Olympic 86 - 96 Umana Reyer Venezia
END Banvit 62 - 63 UCAM Murcia
END SIG Strasbourg 61 - 64 Filou Oostende
END Hapoel Jerusalem 86 - 72 JDA Dijon
NOVEMBER 21, Wednesday
END Anwil 76 - 64 Le Mans
END Lietkabelis 78 - 67 Montakit Fuenlabrada
END Nizhny Novgorod 74 - 76 MHP Riesen Ludwigsburg
END Iberostar Tenerife 65 - 66 PAOK
END Promitheas 85 - 95 Segafredo Virtus Bologna
END Besiktas Sompo Japan 94 - 84 Petrol Olimpija
END Nanterre 92 70 - 82 UNET Holon
END Sidigas Avellino 74 - 88 Ventspils
8. round
DECEMBER 11, Tuesday
END CEZ Nymburk 78 - 89 JDA Dijon
END Promitheas 84 - 88 Filou Oostende
END Hapoel Jerusalem 70 - 83 AEK Athens
END Telekom Baskets Bonn 92 - 99 Iberostar Tenerife
END Besiktas Sompo Japan 74 - 90 medi Bayreuth
END Telenet Giants Antwerp 70 - 64 Lietkabelis
END SIG Strasbourg 81 - 73 Petrol Olimpija
DECEMBER 12, Wednesday
END Anwil 84 - 71 Ventspils
END Neptunas Klaipeda 88 - 85 Segafredo Virtus Bologna
END PAOK 77 - 76 Umana Reyer Venezia
END MHP Riesen Ludwigsburg 76 - 88 Banvit
END Le Mans 71 - 80 UCAM Murcia
END Fribourg Olympic 90 - 95 UNET Holon
END Nanterre 92 110 - 64 Opava
END Montakit Fuenlabrada 65 - 75 Brose Bamberg
END Sidigas Avellino 71 - 92 Nizhny Novgorod
9. round
DECEMBER 18, Tuesday
19:00 Nizhny Novgorod Anwil
19:00 Lietkabelis Hapoel Jerusalem
19:30 Iberostar Tenerife Nanterre 92
20:00 Besiktas Sompo Japan Neptunas Klaipeda
20:00 Telenet Giants Antwerp Montakit Fuenlabrada
20:00 Telekom Baskets Bonn PAOK
20:30 Le Mans Banvit
20:30 Petrol Olimpija Promitheas
21:00 UNET Holon Umana Reyer Venezia
DECEMBER 19, Wednesday
18:30 Opava Fribourg Olympic
18:30 JDA Dijon Brose Bamberg
19:00 Ventspils UCAM Murcia
19:30 AEK Athens CEZ Nymburk
20:00 medi Bayreuth SIG Strasbourg
20:30 Sidigas Avellino MHP Riesen Ludwigsburg
20:30 Filou Oostende Segafredo Virtus Bologna
10. round
JANUARY 08, Tuesday
18:30 Anwil Sidigas Avellino
18:30 CEZ Nymburk Lietkabelis
19:30 PAOK UNET Holon
20:00 Fribourg Olympic Iberostar Tenerife
20:00 Brose Bamberg AEK Athens
20:30 Montakit Fuenlabrada JDA Dijon
20:30 SIG Strasbourg Besiktas Sompo Japan
20:30 Umana Reyer Venezia Opava
JANUARY 09, Wednesday
19:00 Hapoel Jerusalem Telenet Giants Antwerp
19:00 Neptunas Klaipeda Filou Oostende
19:30 Promitheas medi Bayreuth
20:00 MHP Riesen Ludwigsburg Le Mans
20:00 Banvit Ventspils
20:30 Segafredo Virtus Bologna Petrol Olimpija
20:30 Nanterre 92 Telekom Baskets Bonn
20:30 UCAM Murcia Nizhny Novgorod
11. round
JANUARY 15, Tuesday
19:00 Ventspils Le Mans
19:00 Nizhny Novgorod Banvit
19:30 Iberostar Tenerife Umana Reyer Venezia
20:00 Telekom Baskets Bonn Fribourg Olympic
20:00 Telenet Giants Antwerp CEZ Nymburk
20:00 Besiktas Sompo Japan Promitheas
20:30 SIG Strasbourg Neptunas Klaipeda
21:00 Hapoel Jerusalem Montakit Fuenlabrada
JANUARY 16, Wednesday
18:30 Anwil MHP Riesen Ludwigsburg
18:30 Opava UNET Holon
19:00 Lietkabelis Brose Bamberg
19:30 AEK Athens JDA Dijon
20:00 medi Bayreuth Segafredo Virtus Bologna
20:30 Nanterre 92 PAOK
20:30 Sidigas Avellino UCAM Murcia
20:30 Petrol Olimpija Filou Oostende
12. round
JANUARY 22, Tuesday
18:30 CEZ Nymburk Hapoel Jerusalem
19:30 Promitheas SIG Strasbourg
20:00 MHP Riesen Ludwigsburg Ventspils
20:00 Banvit Sidigas Avellino
20:30 Filou Oostende medi Bayreuth
20:30 Le Mans Nizhny Novgorod
20:30 Umana Reyer Venezia Telekom Baskets Bonn
20:30 UCAM Murcia Anwil
JANUARY 23, Wednesday
19:00 Neptunas Klaipeda Petrol Olimpija
19:30 PAOK Opava
20:00 Fribourg Olympic Nanterre 92
20:00 Brose Bamberg Telenet Giants Antwerp
20:30 Montakit Fuenlabrada AEK Athens
20:30 JDA Dijon Lietkabelis
20:30 Segafredo Virtus Bologna Besiktas Sompo Japan
21:00 UNET Holon Iberostar Tenerife
13. round
JANUARY 29, Tuesday
18:30 CEZ Nymburk Montakit Fuenlabrada
19:00 Nizhny Novgorod Ventspils
19:00 Lietkabelis AEK Athens
20:00 Besiktas Sompo Japan Filou Oostende
20:00 Telekom Baskets Bonn UNET Holon
20:00 Telenet Giants Antwerp JDA Dijon
20:30 UCAM Murcia MHP Riesen Ludwigsburg
20:30 SIG Strasbourg Segafredo Virtus Bologna
JANUARY 30, Wednesday
18:30 Anwil Banvit
19:30 Iberostar Tenerife Opava
19:30 Promitheas Neptunas Klaipeda
20:00 Fribourg Olympic PAOK
20:00 medi Bayreuth Petrol Olimpija
20:30 Sidigas Avellino Le Mans
20:30 Nanterre 92 Umana Reyer Venezia
21:00 Hapoel Jerusalem Brose Bamberg
14. round
FEBRUARY 05, Tuesday
18:30 MHP Riesen Ludwigsburg Nizhny Novgorod
18:30 Le Mans Anwil
18:30 UCAM Murcia Banvit
19:30 Ventspils Sidigas Avellino
20:30 Opava Telekom Baskets Bonn
20:30 Umana Reyer Venezia Fribourg Olympic
21:30 UNET Holon Nanterre 92
21:30 PAOK Iberostar Tenerife
FEBRUARY 06, Wednesday
18:30 Petrol Olimpija Besiktas Sompo Japan
18:30 Filou Oostende SIG Strasbourg
18:30 Segafredo Virtus Bologna Promitheas
19:30 Neptunas Klaipeda medi Bayreuth
20:30 Montakit Fuenlabrada Lietkabelis
20:30 JDA Dijon Hapoel Jerusalem
20:30 Brose Bamberg CEZ Nymburk
21:30 AEK Athens Telenet Giants Antwerp